Swięto Liczby PI

Dziesięć lat temu, 14 marca 2012, po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się Święto Liczby Pi zorganizowane przez Panią Profesor Magdalenę Rapacz, wspaniałą nauczycielkę matematyki.

Zabawa zawsze była doskonała, bo Pani Magda miała zawsze głowę pełną pomysłów i tak np. śpiewano twierdzenia matematyczne na ulubioną melodię, recytowano Pi-ematy, rozwiązywano krzyżówki matematyczne, dziewczyny wbijały gwoździe, by powstała liczba Pi, a panowie musieli ją wyhaftować, budowano z uczniowskich ciał liczbę Pi. Najatrakcyjniejszą częścią konkursu było coroczne bicie rekordu szkoły na wypisywanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia nieskończonego liczby Pi. Po jednym z konkursów Pani Magda napisała: Mamy nadzieję, że wszyscy poczuli się matematycznie rozwinięci i uwierzyli, że matematyka to najciekawszy przedmiot w szkole!

Pamiętamy i dziękujemy za Pani Matematykę.

Chcemy podtrzymywać tą piękną tradycję i w tym roku w naszej szkole także zorganizowałyśmy konkursy związane z liczbą Pi.

O godzinie 8.00 odbył się indywidualny konkurs sudoku. Wzięło w nim udział 14 uczniów. .

Każda klasa biorąca udział w rywalizacji przygotowała:

  • plakat o liczbie π
  • wiersz o liczbie π
  • π – sankę
  • prezentację o liczbie π
  • ciasteczko z liczbą π

W skład jury weszli: Pani Dyrektor Aneta Strączek, Pani Anna Sobinek, Pani Urszula Bielak, Pan Jacek Lasa.

Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością, zaangażowaniem i poczuciem humoru. Uczennice same piekły ciasta i ciasteczka z liczbą π.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a, a nagrodą będą 2 dni bez pytania oraz πzza dla całej klasy.

Drugie miejsce zdobyły ex aequo: 1a, 2a i 3c, a nagrodą będzie jeden dzień bez pytania i łatwiejszy sprawdzian z matematyki 😉

« z 191 »
udostępnij