Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Piosenki Religijnej 2014

Chcąc uczcić Dzień Papieski, dzisiaj 22 października w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Religijnej. Zwyciężyła klasa IIa, 2 miejsce zajęła klasa Ic, a 3 miejsce Ib oraz IIb. Wyróżnienie za recytację wierszy otrzymały: Jadwiga Zembol oraz Angelina Czarniak. Za piękną przygrywkę na skrzypcach do piosenki klasie IIb wyróżnienie otrzymał Mateusz Mołocznik.

W naszej szkole każdy może być świętym, co udowodnili chłopcy z klasy IIIb i przyjaciele (Damian IIIa i Daniel IIIc)

Taki Gacek, taki Biały, może świętym być….
Taki Spytek, taki Maniek, może świętym być….
Taki Leon, taki Halak, może świętym być….
Taki Medi, taki Marszczy, może świętym być….

Rafał kocha Boga, życia mu nie szkoda,
Kocha bliźniego, jak siebie samego….
Maksym kocha Boga, życia mu nie szkoda,
Kocha bliźniego, jak siebie samego….

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!


III Festiwal Piosenki Religijnej i Świeckiej – 2010

 12 lutego 2010 w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej i Świeckiej. Zmagania naszych kolegów i koleżanek oceniało jury: Pani Ksenia Miśkiewicz, Pani prof. Magdalena Stankiewicz oraz ksiądz Wojciech Dzioboń.

   Każdy z uczestników (bądź zespół) przedstawił przygotowane dwie piosenki: religijną i świecką. Repertuar był dowolny, a rywalizacja bardzo zacięta. Wystąpiło dziesięciu wykonawców, w tym cztery zespoły, jeden duet i pięcioro solistów. Piosenki rozśmieszały, ale także chwytały za serce, doprowadzały do łez i wzruszenia.

   Po burzliwych naradach jury usłyszeliśmy wyniki konkursu. W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęły: Monika Zięba z kl. IIIa oraz Joanna Żur z kl. Ic. Drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Mroszczakowi z IIa. Trzecie miejsce jury przyznało Andrzejowi Marszałkowi z klasy IIIc i Karolinie Gizie z Ia. W kategorii zespoły pierwsze miejsce zajęłaklasa IIb oraz duet Gabryiela Kardaś i Edytyta Stopka z klasy IIe. Drugie miejsce przyznano klasie Ie. Trzeciego miejsca nie przyznano.

   Wyróżniono klasę IIIb oraz Marcina Syrka z klasy IIb za wyjątkową interpretację głosową piosenki „Alleluja” L. Cohena.

   Za oryginalny strój wyróżniono Michała Mroszczaka, a za akompaniament i oprawę muzyczną Jacka Wichra z IIb oraz Magdalenę Kowalcze z klasy Ie.

   Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym liczba uczniów biorących udział. Był to juz trzeci festiwal, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie, albo nawet lepiej.

Karolina Stalmach z klasy Ia