XIII Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych

Za nami XIII Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs ma charakter otwarty. Jest organizowany przez Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, które jest fundatorem nagród. Do konkursu zgłosiło się 58 uczniów( 22- j.niem. 56 – j. ang.) z 18 szkół podstawowych z: Jordanowa, Juszczyna, Makowa Podh. Toporzyska, Spytkowic, Naprawy, Krzczonowa, Grzechyni, Sidziny, Chabówki, Bystrej Podhalańskiej, Ponic, Rabki Zdroju (2 szkoły) Rdzawki, Skawy, Wysokiej, Łętowni.Jury w składziemgr Aneta Strączek, mgr Marzena Lańczyk , mgr Małgorzata Glanowska-Kania, mgr Magdalena Matejko-Bury, mgr Alina Zając przyznało następujące miejsca: Język niemiecki:I miejsce: Alicja Kowalczyk – Rabka-Zdrój II miejsce: Julia Wołodźko – NaprawaAnna Badyk- Chabówka,III miejsce: Mariusz Sułocha – Spytkowice Emilia Luberda – Rdzawka, Łukasz Żmuda – Rabka Zdrój

Język angielski: I miejsce: Krzysztof Dawiec – ToporzyskoII miejsce – Patryk Kubasiak – Grzechynia, Emilia Peliwo – Toporzysko III miejsce: Zuzanna Filipczak- Jordanów Maciej Jurek – Maków Podhalański Kinga Rączka – Toporzysko Nagrody i dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Pan Rafał Rapacz. Dziękujemy:🎳za bony do kręgielni FRAJDA w Makowie Podhalańskim za zajęcie I miejsc,🎁za upominki dla uczestników przesłała przez Instytut Goethego w Krakowie,🏆za „puchary” dla zdobywców I miejsc wyprodukowane przez „Fabrykantkę Aniołów”w Kojszówce. Dziękujemy za piękne recytacje, Nauczycielom za przygotowanie i zapraszamy na kolejną- XIV edycję konkursu w 2023 roku.😊Dziękuję wszystkim Uczniom szczególnie kl. 3ga i 3c za pomoc w przeprowadzeniu konkursu 😍 Katarzyna Jurek

udostępnij