Małopolska noc naukowców

(28.09.2018 r.) klasy medialno-językowe oraz matematyczno-geograficzna wybrały się na coroczną „Noc Naukowców” organizowaną przez województwo małopolskie. W tym roku odwiedziliśmy Uniwersytet Jagielloński, gdzie zagłębiliśmy się w „krakowską świętą wojnę”, następnie ujrzeliśmy jak „od kuchni” wygląda kierunek dziennikarstwa i wydziału komunikacji na Uniwersytecie Papieskim. Natomiast w tym czasie klasa 2b wybrała się do miasteczka studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób tworzą się i jakie własciwości mają poszczególne pierwiastki, a następnie zapoznali się z niezwykle ważnym tematem w XXI wieku – „zastosowanie energetyki w życiu codziennym. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć pani profesor Kaszy za niezwykle zaciekłą walkę w celu poszukiwania miejsc na wykładach, które jak co roku są oblegane przez tysiące młodych ludzi.