Studniówka

Studniówka 2017

Klasa III a

Klasa IIIb

Klasa IIIc

Studniówka 2016

Studniówka 2015

Studniówka 2014

Studniówka 2013

« z 3 »

Studniówka 2011

Studniówka 2010 „Kołłątaj w Moulin Rouge”

« z 2 »

 Studniówka 2008

„Są takie noce
od innych piękniejsze…”

Agnieszka Osiecka

Noc z 26 na 27 stycznia 2008 r. pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie jako ta

„ od innych piękniejsza”.

Nastrój studniówkowy dawało się odczuć w szkole już wcześniej. Trwały próby poloneza, kabaretu i co najważniejsze, że powoli nasza hala sportowa przeistaczała się w prawdziwą salę balową. Ci, którzy pomagali przy dekoracji sami byli zaskoczeni efektem końcowym. W tej scenerii cudownie zaprezentowały się suknie balowe dziewczyn i wytworne garnitury chłopców.

O godz. 19:00 w imieniu trzecioklasistów Marzena Luberda i Wacław Bednarz poprosili Pana Dyrektora Rafała Rapacza o uroczyste rozpoczęcie studniówki. Po przywitaniu zaproszonych gości i wszystkich uczestników balu Pan Dyrektor życzył udanej zabawy i zaprosił do poloneza, którego poprowadził w parze z wychowawczynią klasy III a panią prof. Anną Bachul.

Ten piękny, tradycyjny taniec do tej pory był dla maturzystów przyczyną stresu. Sytuacja zmieniła się gdy ruszono do tańca. Pięknie zaprezentowały się wszystkie klasy w swych układach tanecznych przygotowanych pod okiem prof. Jakuba Jeziorskiego i gdy wychodziliśmy z sali każdy żałował, ze polonez jest już za nami. Można było za to z dumą przyjmować zachwyty i gratulacje od oglądających, zwłaszcza rodziców.

Chwila wytchnienia i po kolacji młodzież ruszyła do tańca.

Tradycyjnie, na naszych studniówkach, o godz. 22:00 rozpoczyna się przygotowany przez uczniów program artystyczny. W tym roku najpierw był film, którego bohaterami byli nasi maturzyści od dzieciństwa poprzez  szkolne wycieczki (bardzo atrakcyjne) po dzisiejszy dzień. Następnie wszyscy widzowie mogli obejrzeć kabaret „Wizyta u teścia”, który potraktowaliśmy jako przygotowanie uczniów do dorosłości. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali Sebastian Rusin i Jakub Mizera. Na koniec programu obejrzeliśmy zdjęcia, na których wychowawcy przeobrażali się w przypisane im przez uczniów słynne postaci, co wywołało wielką radość  i zachwyt publiczności. Ostatnie zdjęcie to oczywiście Pan Dyrektor, który z Fidela Castro z brodą przeobraża się w dobrego ducha szkoły – bo już bez brody.

Tańcząc radośnie i trochę w tłoku (było nas około 330) doczekaliśmy północy. To u nas, na studniówkach czas szczególny. W tym roku oprócz Pana Dyrektora życzenia składał maturzystom pan Starosta Andrzej Pająk, a w imieniu rodziców przekazała życzenia i podziękowała nauczycielom przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bronisława Szymańska.

Słuchając piosenki Angeliki Śmiech wspólnie zaśpiewaliśmy „Żyje się raz, spróbuj jak najlepiej wykorzystać ten czas” i pełni wiary w siebie składaliśmy życzenia.

A potem już zabawa do białego rana. Cudowna, pełna wrażeń noc, przeszła do wspomnień.

« z 2 »

Studniówka 2007

Jak zwykle dużo pracy nad Studniówką: dekoracje, program, próby Poloneza, a potem moment i już ta cudowna noc należy do przeszłości.

   Tym razem Bal Studniówkowy odbył się w „sali rycerskiej średniowiecznego zamczyska”. Tak pięknie i perfekcyjnie wykonanej dekoracji chyba jeszcze nie było. Ciężka praca trzecioklasistów (zwłaszcza 3b) pod wodzą i wg projektu Oli Tyrpy dała efekt niesamowity. Nikt nie mógł uwierzyć, że to nasza hala sportowa.

    A gdy w sali balowej zaczęli pojawiać się eleganccy panowie z prawdziwymi damami u boku (a kreacje i fryzury maturzystek były oszałamiające) wszyscy poczuli dreszczyk emocji i zapowiedź niepowtarzalnej nocy.

    Oczywiście, po powitaniach, nastąpił Polonez; każda klasa w przygotowanym układzie starała się tańczyć jak najlepiej i jak najpiękniej.

    Przedstawienie studniówkowe do końca stało pod znakiem zapytania. Uczniowie przyznali się, że tak jak na co dzień w szkole w szkole, tak i na balu nie poradzą sobie bez pomocy wychowawców.

    Na szczęście wychowawcy zachowali się wspaniale i to ich kwestie (ale przygotowane przez uczniów) rozpoczęły program. Potem było porwanie do zamku czarnoksiężnika, który chciał wybielić „silne jak byki mózgi nauczycieli”.

    I chociaż na chwilę pojawiły się na scenie Teletubisie, to na szczęście dzięki pomocy uczniów i swej wrodzonej inteligencji wychowawcy wrócili do normalności.

    Było dużo śmiechu i radości, a to dzięki uczniom z klasy 3aa, 3ab, 3c i 3e, którzy długo i z zapałem przygotowywali ten program.

    Piękne życzenia o północy złożyli maturzystom Dyrektor Rafał Rapacz, Starosta Andrzej Pająk oraz Burmistrz Kazimierz Hajda. A potem już tort, szampan i wzajemne dobre życzenia.

    Gdy zabawa toczyła się dalej miłą niespodziankę sprawili wszystkim uczniowie klasy 3c prezentując tańce towarzyskie z ciekawą aranżacją, a także zapraszając do wspólnej nauki tańca.

    A potem to już tylko tańce, tańce do białego rana.

    Maturzyści wspominają, że było ciasno i gorąco ale to chyba świadczy o dobrej zabawie wszystkich. I takie opinie przeważają: było pięknie, cudownie i szkoda, że tak krótko.

Studniówka 2006

11 lutego 2006 r. w budynku hali sportowej naszej szkoły miało miejsce uroczyste wydarzenie: Bal Studniówkowy 2006.

Studniówkę przygotowali zgodnie z tradycją rodzice, młodzież i nauczyciele. Piękna dekoracja sali zamieniła ją w przestrzeń kosmiczną pełną gwiazd, planet i księżyców.

Bal rozpoczął uroczysty polonez, a potem wspaniała zabawa trwała do białego rana. Gości rozbawił program studniówkowy, który w tym roku opierał się na zaskakującym pomyśle: dyrektora szkoły porwali kosmici, a uczniowie postanowili go uratować.

O północy wszyscy życzyli sobie powodzenia na maturze.

Studniówka 2003

Dnia 8 lutego 2003 roku w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie jak co roku odbył się wielki Bal Studniówkowy. Przygotowania do niego rozpoczęły się dwa miesiące wcześniej i uczestniczyli w nich: dyrekcja, wychowawcy klas czwartych, nauczyciele, rodzice i młodzież.
Piękną tradycją naszej szkoły jest to, że Studniówki nie odbywają się w lokalach gastronomicznych         ale  od początku do końca przygotowane są przez nauczycieli, rodziców i uczniów. W tym roku studniówkę zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół.
Wykonanie dekoracji powierzono klasą 4a i 4LT, projekt wykonał pan Jacek Lasa i wraz z wychowawcami czuwał nad jej wykonaniem. Efekt był imponujący; przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni do starożytnego Egiptu. Największe wrażenie sprawiały sarkofagi z twarzami Dyrekcji i Wychowawców klas czwartych.
Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczęto polonezem. Figury poloneza (każda spośród sześciu klas czwartych wykonywała inny układ taneczny) przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pan Jakub Jeziorski i pan Stanisław Stankiewicz.
Kolejną wieloletnią tradycją naszej szkoły jest studniówkowy program artystyczny, który zyskał już zasłużoną sławę nie tylko wśród uczestników balów ale i w środowisku.
W tym roku program artystyczny przygotowały nauczycielki języka polskiego i równocześnie wychowawczynie klas 4c i 4d: pani Bożena Zając i pani Magdalena Stankiewicz.
Skoro dekoracja stanowiła wnętrze piramidy na scenie pojawił się faraon Rafamzes I czyli nowy dyrektor szkoły pan Rafał Rapacz pięknie przedstawiony przez ucznia klasy 4c- Marka Drobnego. Faraonowi towarzyszył jego dwór czyli uczniowie klas czwartych przedstawiający i parodiujący nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wielu z nauczycieli rozpoznało siebie w postaci kapłanów, kapłanek, oprawców, mumifikatorów i niewolników. Stroje z epoki pomogła wykonać matka ucznia kl. 4c pani Ewa Niżnik.
Program jak zwykle rozbawił gości, stwarzając niepowtarzalna atmosferę.
O godz. 24.00 uczniowie zaprosili na środek sali: Dyrekcję, Wychowawców  i szczególnych gości: panią Marię Jeziorską, marszałka Sejmiku Małopolskiego pana Andrzeja Sasułę, pana Starostę Powiatu Andrzeja Pająka, panią Danutę Kuklę i panią Annę Wójtowicz.
Przyszli maturzyści wysłuchali wielu serdecznych życzeń i miłych słów skierowanych do nich, wśród nich znalazły się również adresowane specjalnie do naszych uczniów życzenia od pani minister Krystyny Łybackiej.
Tą część balu zakończyło wspólne gaszenie świeczek na ogromnym torcie przygotowanym przez rodziców   i wzajemne życzenia indywidualnie składane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło również serdecznych podziękowań dla rodziców, którzy bardzo licznie włączyli się w organizację i przebieg balu. Wspaniała wspólna zabawa trwała do białego rana.
Ten wielki bal, w którym uczestniczyło 350 osób, był tak wspaniały dzięki ogromnemu zaangażowaniu       i współpracy dyrekcji, nauczycieli, rodziców i młodzieży.

« z 3 »