Mechanik pojazdów samochodowych

Nauka trwa 3 lata. W jej trakcie odbywają się zajęcia teoretyczne z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, takich jak: podstawy konstrukcji maszyn, technologia mechaniczna, pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej, konstrukcja pojazdów samochodowych, przygotowanie do prowadzenia pojazdów samochodowych, zajęcia praktyczne.

Mechanicy wyjeżdżają na Erasmusa do Portugalii i Hiszpanii!!!

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych

Mechanik pojazdów samochodowych wykonuje prace:

– konserwacyjne i naprawcze samochodów osobowych i zespołów samochodowych;

– kontroluje stan techniczny zespołów i układów samochodowych

– reguluje i sprawdza działanie pojazdu jako całości za pomocą urządzeń diagnostycznych na uniwersalnych i specjalizowanych stanowiskach obsługowo-naprawczych, z użyciem narzędzi ślusarskich i monterskich.

Mechanicy pojazdów samochodowych znajdują zatrudnienie:

– w wyspecjalizowanych usługowych warsztatach samochodowych,

– w zakładach diagnostycznych i naprawczych

– w stacjach obsługowo-naprawczych

– mogą również otworzyć własny warsztat.

mechanik1 mechanik2 mechanik3 mechanik4 mechanik5 mechanik6