Kolędujmy Wszyscy Wraz

Kolędujmy wszyscy wraz z Chórem Bel Canto po raz 18 – relacja fotograficzna

Kolędujmy Wszyscy Wraz – 2017

Wspólne kolędowanie z chórem Bel Canto, którego specjalnym gościem w tym roku była Orkiestra Straży Pożarnej z Jordanowa.
Dziękujemy wszystkim Gościom za liczne przybycie, a Artystom gratulujemy wspaniałego występu!!!16265228_743891005780222_6201392980238456441_n 16388133_743891022446887_3678832974217790759_n 16407005_743891152446874_7649203724132336490_n 16426169_743891099113546_7590730835626731839_n 16427454_743890945780228_7072860675243442627_n

Kolędujmy Wszyscy Wraz – 2016

« z 2 »


 

Kolędujmy Wszyscy Wraz 2015 / XV lecie chóru Bel Canto


Kolędujmy WszyscyWraz… 2014
26 stycznia 2014 r. w „Kołłątaju”, jak co roku, miało miejsce wydarzenie artystyczne – Koncert Chóru Bel Canto i orkiestry Wieniawa z Raciborowic. Był to drugi ich duży wspólny projekt, pierwszy koncert tego typu miał miejsce w 2010 r.

Chór i orkiestrę prowadzili dyrygenci p. Ksenia Miśkiewicz i p. Jarosław Ignaszak. Swym śpiewem zachwycały publiczność solistki: p. Monika Sobinek,  p. Sylwia Ziętara i p. Agnieszka Grzybacz, zaś na fortepianie grał p. Jacek Wicher.

Jak by tu podsumować ten wieczór? Chyba najprościej – było pięknie! Pięknie, ale i wzruszająco, no i  na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Koncert był bardzo ciekawie przygotowany, stanowił przegląd kolęd od tych najstarszych (XIII wiek), po współczesne standardy muzyczne związane z Bożym Narodzeniem.

Świetnym pomysłem była konferansjerka prowadzona przez p. Magdalenę Stankiewicz.

Zapowiedzi poszczególnych utworów poprzedzały  niezwykle ciekawe historie ich powstawania, a nawet zabawne anegdoty z nimi związane.

Uwagę widowni zwróciły przepiękne aranżacje utworów – m. in. „Polish Christmas Music” w aranżacji Holendra Johana de Meija czy kolęda „Zaśnij Dziecino” wykonana przez chór a cappella, w aranżacji Grzegorza Miśkiewicza.

W koncercie wystąpił również zespół kolędniczy z kl. I a oraz uczniowie Dawid, Daniel i Mateusz z zabawną scenką o królu Herodzie.

Wspaniała publiczność dopisała, sala pękała w szwach, a artystom zgotowano owację na stojąco.

Zapraszamy za rok!

,,Wiwat Pan Jezus, wiwat Maryja, wiwat i Józef, święta familia” 2012

29 stycznia 2012 roku w hali  Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja, jak co roku, odbyło się spotkanie ,,Kolędujmy Wszyscy Wraz”.  Tradycyjnie mieszkańcy Jordanowa mogli usłyszeć kolędy w nowych aranżacjach wykonane przez chór Bel Canto oraz wspólnie śpiewać z chórem i Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa.

Powitanie gości przerwał anioł i diabeł, który chciał namieszać orkiestrze w nutach oraz zagłuszyć śpiew chóru swoim fałszowaniem . Dlatego prowadzący poprosił gości o pomoc w donośnym śpiewaniu kolęd oraz uprzedził, że nie będzie zapowiadał ich kolejności, dzięki czemu przechytrzy diabła. Zamiast tego uczniowie Liceum wystawiali krótkie scenki, poprzedzające kolędę.

Anioły przepowiedziały narodziny Chrystusa oraz zbudziły pasterzy, którzy naradzali się nad tym, co dać i powiedzieć Dzieciątku. W trakcie długiej drogi do stajenki, zobaczyli Gwiazdę Ziemską, która ich ogromnie zachwyciła, jednak po chwili zrozumieli, że aby trafić do Jezuska potrzebna im gwiazda betlejemska. Gdy już tam dotarli i złożyli swoje dary, długo ćwiczona kwestia, przez jednego  z pastuszków, została przekręcona pod wpływem odpowiedzialności, jaka na nim ciążyła. Do Betlejem wędrowali również Trzej Królowie, niosący cenne dary dla Chrystusa. Jako, że kolęda mówiła tylko o Monarchach, nie mogli wziąć ze sobą żony jednego z nich, której bardzo na tym zależało. Gdy wszyscy szczęśliwie dotarli do żłóbka, wykrzyczeli hasło towarzyszące przez całe spotkanie: ,,Wiwat Pan Jezus, wiwat Maryja, wiwat i Józef, święta familia.”


„Kolędujmy Wszyscy Wraz”  – to już prawdziwa tradycja – 2011

W dniu 23 stycznia 2011 roku o godzinie 18.00 na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Wystąpił szkolny chór Bel Canto, dęta orkiestra strażacka z Jordanowa, były popisy solistów, wśród których pojawił się również Burmistrz Jordanowa wraz z córką. Atrakcją wieczoru był wstęp szkolnej młodzieży z inscenizacją „Pastorałki” Tytusa Czyżewskiego. To trochę nietypowe, ale bardzo zaciekawiło widzów, że do szopki pokłon przyszli złożyć goście weselni. Wszystko to odbywało się w takt muzyki rockowej wykonywanej przez szkolny zespół. Tegoroczne kolędowanie połączone było z jubileuszem X-lecia jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców „Pasja”, które przygotowało wystawę swoich prac. Mimo fatalnej pogody w spotkaniu wzięło udział około 300 osób.


 

„Kolędujmy wszyscy wraz…” – 18 stycznia 2009, rekord oglądalności.

Po doświadczeniach ubiegłorocznych tym razem  nasze spotkanie zorganizowaliśmy na dużej sali w budynku hali sportowej. Ustawiliśmy 250 krzeseł  i z lekką obawą oczekiwaliśmy na przybywających gości. Ku miłemu zaskoczeniu widownia się zapełniła i jeszcze wykorzystano stojące miejsca na balkonie.

Wielka radość ale i trema większa – występy przed taką publicznością.

W tym roku młodzież z Liceum (klasy Ib, Ic, Ia) przygotowała przedstawienie oparte na tekstach Ernesta Brylla, Betlejem – Talerz dla nieznajomego. Odpowiednio przygotowana dekoracja wprowadzała  w atmosferę tej szczególnej wigilii. Centralne miejsce zajmował niestety telewizor i to nad nim świeciła kolędnicza gwiazda. Brakło natomiast gwiazdki nad szopką, w której Maryja i Józef opiekowali Dzieciątko. I tylko zwierzęta były ze Świętą Rodziną – w naszym przypadku prawie prawdziwa owieczka.

Potem okazało się, że najwięcej pretensji do Pana Boga o miejsce narodzenia Jego Syna mają górale. Zobaczyliśmy dwie Anie z klasy Ib wyglądające jak prawdziwe góralki rozmawiające czystą góralszczyzną o niezaradności św. Józefa, o sąsiadach ale i o tradycjach wigilijnych. Góralki nasze bardzo podobały się publiczności i niektórzy nawet nie wierzyli, że to uczennice.

A potem już była typowa scena przygotowań do wigilii w rodzinnym domu. Oj działo się tam, działo. No bo telewizor się zepsuł przed świętami, bo karpia zabrakło a córki nie miały co na siebie włożyć. I nagle ktoś puka do okna. Jacyś dziwni ludzie, kobieta w ciąży – niech idą, bo tylko zimno do mieszkania wpuszczają. A jednak przed rozpoczęciem wigilii rodzina przygotowuje puste nakrycie dla niespodziewanego gościa.

Ta refleksyjna scenka miała przypomnieć widzom, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko…

Po przedstawieniu nadszedł  czas na wspólne kolędowanie. Główną atrakcją tego spotkania był nasz szkolny chór Bel Canto, który jak zwykle zaprezentował się wspaniale. Pięknie brzmiały znane i nieznane kolędy w nowatorskiej aranżacji Państwa Kseni                                    i Grzegorza Miskiewiczów, doskonale odśpiewane przez chórzystów.

Po raz pierwszy w kolędowaniu wzięła udział Orkiestra Straży Pożarnej z Jordanowa.

To przy ich akompaniamencie zebrana publiczność miała możliwość w sposób radosny – prawdziwie świąteczny zaśpiewać wspólnie kilkanaście kolęd.

W klimat pastorałek wprowadziły nas pięknie śpiewające uczennice Beata, Agnieszka i Magda.

Na koniec dyrektor szkoły Rafał Rapacz podziękował chórowi Bel Canto pod dyrekcją Pani Kseni Miśkiewicz, Orkiestrze Strażackiej prowadzonej przez Panów Władysława Zarembę i Andrzeja Sandulskiego,  wszystkim występującym, uczennicom Izabeli Pietrzak i Angelice Sandulskiej oraz Panom Andrzejowi Dalekiemu  i Stanisławowi Mirkowi za wykonanie świątecznej dekoracji.

Szczególne podziękowania dyrektor skierował w stronę niezawodnej publiczności zapraszając wszystkich na kolejne spotkanie już za rok.

 

 

 


10-lecie chóru Bel Canto (9 stycznia 2010)

« z 2 »

„Wspólne kolędowanie poruszyło mury szkoły” 2008

13 stycznia 2008 r. w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie już po raz siódmy odbyło się spotkanie „ Kolędujmy Wszyscy Wraz…”.

Wszyscy, którzy zdecydowali się w ten wieczór odwiedzić nasza szkołę mogli liczyć na artystyczne wykonanie kolęd przez chór Bel Canto, wysłuchanie pastorałek przygotowanych przez uczennice z klasy II e i obejrzeć unowocześnioną wersję jasełek, w których aktorami byli uczniowie z klasy II c.

Wszystkie atrakcje przygotowane przez uczniów dla licznie przybyłych gości zostały przyjęte z radością i aplauzem. Ale najpiękniejszą tradycją naszych spotkań jest wspólne kolędowanie. W tym roku śpiewanie było wyjątkowo donośne, bo przy ostatniej kolędzie posypał się tynk z sufitu przy wejściu na halę. Wydarzenie to rozbawiło przybyłych, wzmocniło chęć śpiewania i jak zwykle trudno było się rozstać. Pan Dyrektor Rafał Rapacz podziękował wszystkim, którzy organizowali to spotkanie i przybyłym gościom, zapraszając na następne kolędowanie za rok.


Kolędujmy Wszyscy Wraz – 2006

22 stycznia 2006 r. po raz czwarty zaprosiliśmy do naszej auli mieszkańców Jordanowa na spotkanie „Kolędujmy wszyscy wraz”.

Tradycyjnie usłyszeliśmy kolędy w pięknej interpretacji naszego szkolnego chóru Bel Canto i jak zwykle mogliśmy wspólnie kolędować.

Świąteczny nastrój wprowadzały teksty księdza Jana Twardowskiego recytowane przez uczniów klasy 1b, a także prawdziwą radość wśród widzów wywołały scenki obrazujące teksty Tytusa Czyżewskiego: „Kantyczki” i „W szopie”.

Mimo siarczystego mrozu sala była wypełniona po brzegi. Program tak się podobał, że publiczność poprosiła o „bisy”. Dyrektor Rafał Rapacz podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na wspólne kolędowanie w przyszłym roku.


Kolędujmy Wszyscy Wraz – 2004