Dzień Edukacji Narodowej

Teatralny Dzień Nauczyciela 2016

Fotorelacja

« z 2 »

Dzień Edukacji Narodowej 2011

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zebrali się na hali sportowej, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły. Dziewczyny z klasy 3e przygotowały piękny koncert życzeń. Do znanych i lubianych melodii wymyśliły teksty dotyczące naszych nauczycieli. Po tym występie Samorząd Uczniowski złożył oficjalne życzenia oraz wręczył niezapomniane prezenty. Uczniowie klas pierwszych przygotowali przedstawienie na podstawie „Appendix” S. Barańczaka, czyli podstawowe utwory W. Szekspira przystępnym sposobem streszczone i dla celów mnemotechnicznych w formę wierszowaną przyodziane. Dzięki temu i artystycznym zdolnością, młodzież w krótkim czasie wystawiła pięć sztuk Szekspira: „Romeo i Julia”, „Juliusz Cezar”, „Otello”, „Makbet” i „Król Lear”. Widzowie byli zachwyceni zarówno muzycznymi jak i teatralnymi zdolnościami uczniów.


 

Dzień Edukacji Narodowej 13 października 2008 r.

 kategoria i zwycięzcy

1. Dżentelmen szkoły – Tomasz Kubik

2. Najlepsze nogi Rady Pedagogicznej – Bożena Łazarska

3. Miłosierny w praktyce – Marcin Sutor

4. DuŜe dziecko – Grzegorz Czyszczoń

5. Oko na wszystko – Danuta Ćwikiel

6. Groźna mina – Monika Hopciaś

7. Najlepsze poczucie humoru – Stanisław Buda

8. Najlepszy z najlepszych – Bożena Zając


 

Dzień Edukacji Narodowej 12 października 2007 r.

 kategoria i zwycięzcy

1. Najprzystojniejszy nauczyciel – Piotr Kłoda

2. Najatrakcyjniejsza nauczycielka – Bożena Łazarska

3. Najsympatyczniejszy nauczyciel – Stanisław Buda

4. Nauczyciel „żyleta” – Tomasz Kubik

5. Nauczyciel, któremu zdarza się „odpłynąć” na lekcji, marzyciel – Jacek Lasa

6. Nauczyciel z najładniejszą fryzurą – Jakub Jeziorski

7. Nauczyciel z którym uczniowie chcieliby spędzić wakacje – Magdalena Rapacz

8. Najlepszy z najlepszych (puchar przechodni) – Bożena Zając

Dzień Edukacji Narodowej 2003

Dnia 13 października o godz. 15.00 w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie

z okazji Dnia Nauczyciela, na które przybyli nasi profesorowie i nauczyciele emerytowani

oraz uczniowie, którzy chcieli wyrazić swoim pedagogom wdzięczność i szacunek.

Krótki program jak sami powiedzieli „raczej nieartystyczny” przedstawiła klasa 4LT.

W czasie wspólnej zabawy uczniowie udowadniali twierdzenie,

 że nauczyciele naszej szkoły to ludzie sukcesu !

Dzień Edukacji Narodowej 2002

    Samorząd Uczniowski jak zwykle chciał uświetnić ten dzień. Tym razem zaszczytna rola zorganizowania akademii przypadła klasie 4b (wych. T. Sasuła) pod kierownictwem opiekuna S.U. prof. M. Rapacz.

    Uczniowie klasy 4b na szczęście mieli swoje, nowe pomysły i bardzo poważnie przygotowali się do tej akcji. Zaproszenie na akademię dotarły do emerytowanych nauczycieli naszej szkoły, a także do władz Starostwa Powiatowego w Suchej Besk. Obecni na akademii: pan wicestarosta Z. Kolecki i pani D. Kukla – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia złożyli życzenia i przekazali nagrody Starosty Powiatowego dla pani Anny Sali i pana Krzysztofa Małysy. Następnie pan dyrektor Rafał Rapacz wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom naszej szkoły: Teresie Sasule, Magdalenie Stankiewicz, Magdalenie Rapacz, Anecie Sali, Katarzynie Jurek, Marcinowi Sutorowi i Wacławowi Kołodziejskiemu.

    Młodzież z klasy 4b, która oczywiście przywitała wszystkich obecnych w tym szczególnie nauczycieli emerytowanych: panią Marię Jeziorską i pana Andrzeja Walasa po czym zaprosiła na część artystyczną spotkania.

    Była lista przebojów z piosenkami o naszych nauczycielach i Panu Dyrektorze, a potem matura. Ale pytani w czasie tej matury byli: pan dyrektor-Rafał Rapacz, panie: Ewa Kardaś i Agata Książek oraz pan Stanisław Stankiewicz. Źle im poszło – tylko dyrektor otrzymał 5, a reszta…- znów za rok matura!

    Zabawa była pierwszorzędna. W sympatycznej atmosferze uczniowie rozdali swoim nauczycielom symboliczne róże – wyraz wdzięczności za pracę i opiekę.