Wielojęzyczny Kołłątaj otwiera drzwi do kariery 2022

Polub nasz profil na fb 😉 https://www.facebook.com/wielojezyczny.kollataj.w.podrozy

Rozpoczęły się prace związane z projektem „Wielojęzyczny Kołłątaj kluczem do kariery” w ramach projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Koordynatorzy uczestniczą w szkoleniu organizowanym przez FRSE w Warszawie.
🛫Pierwsza mobilność do Włoch już w maju.

To  projekt, który jest realizowany przez 36 uczniów naszej szkoły od 25.04.2022 do 24.10.2022 w ramach Programu Power „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów ” współfinansowany ze środków Unii  Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas wymiany uczniowie z Włoch, Hiszpanii i Polski  będą uczestniczyli w warsztatach poliglotycznych z wykorzystaniem technik cyfrowych.

Uczniowie w ramach przedsięwzięcia wyjadą do placówek w dwóch 18-osobowych grupach:

do Palermo na Sycylii do Liceo Scientifico Statale ” Benedetto Croce” w dniach 17-24.05.2022 oraz do Grenady w Hiszpanii do Ave Maria Casa Madre we wrześniu. Podczas wymiany uczniowie obu szkół będą uczestniczyć w warsztatach poliglotycznych.

Zapewniamy:

-bilety lotnicze oraz transfer na lotnisko i z lotniska ,
-ubezpieczenie uczniów na cały okres wyjazdu,
-zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem,
-bilet na przejazdy autobusowe i tramwajowe na cały okres pobytu,
-wycieczkę po mieście z przewodnikiem,
-całodniową wycieczkę z przewodnikiem,
-opiekę nauczycieli z naszej szkoły.

Projekt obejmuje 2 etapy. Pierwszy będzie obejmował przygotowanie uczniów do wyjazdu.

Uczniowie będą uczestniczyć w następujących zajęciach:

  • kurs j. angielskiego 10h,
  • przygotowanie kulturowe 2h,
  • przygotowanie pedagogiczne 2h,
  • spotkanie z doradcą zawodowym 6h,
  • warsztaty poliglotyczne 4h

Zajęcia przygotowawcze do wyjazdu

12.05.2022r. odbyło się spotkanie podczas którego rodzice wraz z uczniami podpisali umowy, oświadczenia. Koordynator projektu przedstawił plan wyjazdu, zaprezentował jakie możliwości niesie ze sobą udzial w Programie POWER Ponadnarodowa Mobilnośc uczniów.

Drugi etap to warsztaty w placówkach zagranicznych połączone z realizacją programu kulturowego.

Rekrutacja do przedsięwzięcia 1 grupa

Lista zakwalifikowanych do projektu Wielojęzyczny Kołłątaj otwiera drzwi do kariery

Brak opisu.