Programowanie z elementami robotyki

 W roku szkolnym 2018/2019 nasi uczniowie wzięli udział w konkursie ogólnopolskim Projekt z klasą. Celem naszego projektu było zapoznanie uczniów uczących się informatyki z podstawami programowania robota. Uczniowie w pracowni komputerowej wykonali wiele ciekawych prac z robotyki, oraz zaprezentowali przygotowane przez siebie pokazy programowania robota mBot.


Spotkanie z drukiem 3D
Uczniowie klasy Ib (technicznej) uczestniczyli w spotkaniu z studentem elektroniki AGH.
Podczas prezentacji zostały wydrukiomówione różne technologie druku 3D (FDM – osadzanie topionego materiału, SLS, SLA – selektywne utwardzanie laserem), jego historia oraz obecne i planowane zastosowania. Uczniowie mieli okazję poznać projekt RepRap, w ramach którego tworzone są drukarki samoreplikujące, łatwe i tanie do zbudowania przez majsterkowiczów i zaznajomić się z budową takiej drukarki na przykładzie przyniesionego urządzenia. Pokaz drukdrukarka1owania uzupełniło oglądanie kolekcji różnorakich
wydruków – od śrub i automatycznie zamykanych pudełek do figurek i kwiatków.
drukarka

druk1 druk2 progr1druk3