Zjazd szkolny

Galeria zdjęć ze Zjazdu Absolwentów z okazji 90 – Lecia Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie

« z 11 »
« z 3 »

Być dyrektorem takiej szkoły to zaszczyt !

Przygotowania Zjazdu Absolwentów z okazji osiemdziesięciolecia Liceum to wielkie przedsięwzięcie. Dla mnie, jako dyrektora szkoły, nie było by możliwe bez pomocy moich nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów.

Pragnę podziękować tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości:

– ks. prof. Janowi Kracikowi i księżom absolwentom za celebrę Mszy Świętej,
– Pani Kseni Miśkiewicz za przygotowanie chóru Bel Canto,
– Panu Stanisławowi Sobinkowi za prowadzenie szkolnej orkiestry dętej,
– Panu Marcinowi Sutorowi, autorowi książki „Pro Memoria. Z kart historii Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie”
– Panu Jerzemu Piotrowi Hajdzie za oprawę graficzną książki, projekt okolicznościowej pocztówki zjazdowej i prezentację multimedialną,
– Paniom Bożenie Zając, Magdalenie Rapacz i Magdalenie Stankiewicz za opracowanie treści prezentacji multimedialnej, przygotowaniu spektaklu teatralnego i oprawę Mszy Świętej,
– Państwu Ewie i Adamowi Tyrpom za dekorację hali sportowej,
– Pani Danucie Całyniuk, Państwu Renacie i Stanisławowi Starcom, Panu Bartoszowi Kardasiowi za przygotowanie wystawy prac prof. Henryka Kudzi,
– Paniom Annie Bali i Jolancie Łabędzkiej, Panu Pawłowi Matejce i Panu Marcinowi Sutorowi za przygotowanie wystawy historycznej,
– Pani Teresie Sasule za przygotowanie rocznikowego spisu Absolwentów uczestniczących
w Zjeździe,
– Pani dyrektor Krystynie Kudzi za pomoc w koordynacji przygotowań i przebiegu uroczystości.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim moim Nauczycielom za trud włożony w organizację Zjazdu i czas poświęcony na przygotowania i przeprowadzenie uroczystości.

Najbardziej dziękuję wszystkim Absolwentom, którzy wzięli udział w Jubileuszowym spotkaniu. Ten Zjazd był Waszym świętem i cieszę się, że chcieliście wrócić do Waszego Liceum i że mogliśmy Was ugościć.

Mam nadzieję, że kontakty Absolwentów ze szkołą będą ciągle podtrzymywane, tak na co dzień, nie tylko od święta. Ta szkoła jest zawsze dla Was otwarta.

Szczególne podziękowania kieruję do Uczniów mojej szkoły.

Dziękuję za przygotowanie i udekorowanie sal lekcyjnych, hali sportowej i Sali Domu Strażaka. Nasi uczniowie sprawdzili się organizując parking dla uczestników Zjazdu, przygotowując identyfikatory, prowadząc rejestrację Absolwentów i podejmując ich w swoich salach lekcyjnych oraz na wystawach. Uświetniali jubileuszowe spotkanie poprzez reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, recytację i akompaniament muzyczny w czasie Mszy Świętej, występy chóru Bel Canto i szkolnej orkiestry dętej oraz spektakl przygotowany przez Koło Teatralne.

Dziękuję również absolwentom z 2001 roku za przedstawienie podczas Studniówki Wszech Czasów programu artystycznego oraz tym najmłodszym maturzystom z 2005 roku za prowadzenie balu absolwentów.

Po raz kolejny przekonałem się, że mieliśmy i wciąż mamy wspaniałych uczniów, na których w ważnych chwilach zawsze można liczyć.

Byłem wzruszony i szczęśliwy odbierając od Absolwentów obecnych na Zjeździe gratulacje i podziękowania za zorganizowanie tego pięknego spotkania.

Dla mnie te słowa były tak miłe, że sam żałuję, iż nie byłem uczniem tej szkoły.

Dyrektor Szkoły

Rafał Rapacz

Wystawa twórczości prof. Henryka Kudzi

Oto niektóre wpisy do księgi wystawy:

„Piękna i wzruszająca chwila, wspomnienia profesora Henryka – Dziękuję”

Anna Ziębańska

„Heniu, Przyjacielu byłeś wspaniały – Do Zobaczenia”

Edmund Sochacki

„Mietek i Mirek Zyzakowie ze łzą w oku podziwiają dorobek naszego przyjaciela Henia, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci”

Mietek i Mirek

„Panie Profesorze – Drogi Wychowawco
Jesteśmy tutaj, podziwiamy, tęsknimy, wspominamy…
Zawsze będziesz dla nas wzorem !
Otworzyłeś nasze serca na piękno, sztukę i szacunek dla drugiego człowieka
Za wszystko dziękujemy!”

klasa IV b Matura 1976
Twoi pierwsi wychowankowie

„Kochanemu Profesorowi w podziękowaniu za wychowanie,
piękną duszę artystyczną”

Pamiętający absolwenci 1986

„Oryginalnemu Profesorowi, bogatemu duchem i wspaniałemu pedagogowi”

Maria Trzcińska (rocznik 1977)

„Dziękuję Ci Henryku za to że byłeś bo ja teraz jestem i wiem że dzięki Tobie inni będą”

Michał Kaczmarczyk 1982

„Filmy o sztuce, wystawy w Krakowie, lekcje plastyki i techniki, a ile razy Profesor „uwalniał” nas z szatni… to wszystko jest w naszej pamięci”

Anna Medes – matura 1981 „b”

„W pracach każdego artysty przemawia piękno – w Pana pracach również”

uczeń szkoły Kenara
Dominik Sarna

„W podziękowaniu za Twoją obecność jako Dobrego Ducha tego Liceum, zawsze z wielkim szacunkiem do Twojej osoby Profesorze – Maturzystki 82′ (siostry, które zawsze razem podążały po trudnej drodze edukacji”

Ewa Bal (Gil) i Marta Bal (Gacek)

„Pro Memoria” wystawa poświęcona historii szkoły

Oto niektóre wpisy do księgi wystawy:OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

„Wspomnień Czar” bywa naprawdę urokliwy. Za piękno tego czasu dziękujemy”

Maturzystki 83′

 

„Dziękuję za odnowienie wspaniałych chwil przeżytych w tej szkole”     OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jacek Gładysz 85′

pm8

„Jestem zachwycony tą szkołą i ze wzruszeniem przeżywam dzisiejszy pobyt tutaj”

Mieczysław Zyzak

nauczyciel j. angielskiego

 

„Dobrze nam było w tej Szkole. Dzisiaj znowu jest nam dobrze… Niech nasza Szkoła trwa,
życzymy z serca”OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

klasa IV b, matura 1976

 

„Dumny jestem, że mogłem ukończyć  moje ukochane Liceum”

Henryk Cezar Rapacz 1950-1954

 

„Pięknym uczuciem jest wdzięczność. Chciałam je przywołać wobec tych Nauczycieli, których już między nami dzisiaj nie było, a od których przez wiele lat pobieraliśmy naukę, dobrą radę, którzy pozostali w naszej pamięci … Wdzięczność kieruję także do wszystkich, którzy zorganizowali ten piękny Jubileusz 80-lecie Liceum, pozwalający sięgnąć do „korzeni” i do dawnych przyjaźni. DziękujęOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

„Gratuluję pięknie przygotowanej imprezy. Podziwiam ogromny wkład pracy Grona Pedagogicznego, Młodzieży i wszystkich tych, którzy uświetnili to dzisiejsze spotkanie. Więcej takich spotkań, które łączą ludzi. Dziękuję serdecznie. „

absolwentka z 1965 r. Halina Słowikowska – Indyk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


30 września 2006 r. Uroczysty Zjazd Absolwentów z okazji osiemdziesięciolecia
Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie
„To było piękne…”

Przygotowania do Zjazdu rozpoczęły się już rok temu, kiedy powstał plan uroczystości. Do pracy włączyli się wszyscy: nauczyciele, uczniowie, rodzice i wielu absolwentów. W kwietniu 2006 r. wysłano 4000 zaproszeń, na które odpowiedziało prawie 700 osób. Wrzesień był dla całej społeczności szkolnej okresem gorących przygotowań, przebiegających zgodnie z planem.

Pierwsi uczestnicy Zjazdu pojawili się w murach swojej dawnej szkoły w sobotę 30 września już o ósmej rano. Wtedy też obok uśmiechów, powitalnych okrzyków widać było łzy wzruszenia.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. prof. Jan Kracik, absolwent naszej szkoły w asyście kilkudziesięciu księży, również wychowanków naszego liceum. Niezwykłą atmosferę mszy tworzyły recytowane przez uczniów teksty poetyckie Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego oraz śpiew chóru Bel Canto. Modlitwa wiernych była czytana przez Absolwentów, a jedno z wezwań przywoływało nazwiska zmarłych założycieli, dyrektorów i profesorów szkoły. Była to bardzo wzruszająca chwila.

Po Mszy Świętej uczestnicy Zjazdu, przy skocznych dźwiękach szkolnej orkiestry dętej, przeszli przed budynek szkoły, gdzie trwała rejestracja przybyłych gości i absolwentów. Każdy z nich otrzymał książkę będącą monografią szkoły pt. „Pro Memoria. Z kart historii Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie” autorstwa nauczyciela i absolwenta LO pana Marcina Sutora, identyfikator oraz pamiątkową tarczę w kształcie budynku szkoły. Nie sposób oddać wspaniałego klimatu spotkań ludzi, którzy nie widzieli się nieraz od kilkudziesięciu lat.

W samo południe na hali sportowej rozpoczęła się część oficjalna Zjazdu. Wchodzący goście byli pod wielkim wrażeniem wspaniałego wystroju sali, który był dziełem absolwentów państwa Ewy i Adama Tyrpów. Dyrektor szkoły Rafał Rapacz powitał zaproszonych Gości i przybyłych Absolwentów. Bardzo radosne było przywitanie i rozpoznawanie przybyłych na Zjazd dawnych nauczycieli naszej szkoły, których absolwenci uczcili brawami, a nawet odśpiewaniem „Sto lat”. Prawdziwą atrakcją tej części Zjazdu była prezentacja multimedialna, na którą złożyły się archiwalne zdjęcia z ciepłym, wzruszającym i trochę żartobliwym komentarzem. Sala reagowała spontanicznie, niektóre zdjęcia nagradzane były brawami, pojawiały się okrzyki radości, gdy Absolwenci rozpoznawali na ekranie siebie, znajomych, swoich rodziców, a nawet swoje dzieci.

Podczas uroczystości Dyrektor Rafał Rapacz został nagrodzony przez Burmistrza Miasta odznaką regionalną „Zasłużony dla Ziemi Jordanowskiej”.

Miłym akcentem spotkania był dar (projektor multimedialny), który dla szkoły przekazał jej wychowanek i nauczyciel a obecnie Marszałek Sejmiku Wojewódzkiego pan Andrzej Sasuła. Po odśpiewaniu Pieśni Szkoły, co było ostatnim akordem części oficjalnej, wszyscy udali się na wspólny obiad.

Popołudnie Absolwenci spędzali w salach lekcyjnych, które w tym dniu wcale nie kojarzyły się z nauką. W każdej klasie pięknie przystrojonej witali Gości obecni uczniowie, częstowali kawą, herbatą i domowymi wypiekami przygotowanymi przez ich rodziców. W bardzo miłej atmosferze można było wspominać, opowiadać o sobie, oglądać fotografie i dzielić się wrażeniami.

Dla Gości przygotowane zostały w szkole dwie wystawy: pierwsza dotyczyła historii szkoły, druga zaś przedstawiała dorobek artystyczny prof. Henryka Kudzi.

Absolwenci mogli również wysłuchać koncertu chóru Bel Canto oraz obejrzeć spektakl pt. „Śluby panieńskie” wg Aleksandra Fredry, przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne. Oba występy zachwyciły publiczność i zostały nagrodzone brawami na stojąco.

O godz. 19.00 Absolwenci spotkali się na wielkim, wspaniałym balu, który trwał do białego rana. Tak jak Studniówki bal rozpoczął się tradycyjnie polonezem. Absolwenci z roku 2001 przypomnieli swój studniówkowy program artystyczny a o północy wszyscy wznieśli uroczysty toast za wspaniałe spotkanie po latach.

W rozmowach z dyrektorem i nauczycielami szkoły Absolwenci wyrażali swój podziw dla organizatorów i serdecznie dziękowali za umożliwienie im „powrotu do młodzieńczych marzeń”.

Obserwując roześmiane i wzruszone twarze Gości, którzy dotarli na Zjazd z różnych zakątków Polski i świata wszyscy, którzy ciężko pracowali nad przygotowaniem tego jubileuszu powtarzali sobie: warto było…

Uczące absolwentki:

Bożena Zając

Magdalena Rapacz

Magdalena Stankiewicz