Układ okresowy pierwiastków chemicznych – Hugona

Rok 2019 – Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego.
Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych to jedno z największych osiągnięć naukowych łączące w sobie nie tylko istotę nauk chemicznych, lecz również fizyki i biologii. To niezwykłe narzędzie, które pozwala naukowcom przewidywanie właściwości materii na Ziemi i w pozostałej części wszechświata.
150 rocznica odkrycia Tablicy Układu Okresowego przez Dmitrija Mendelejewa przypada na rok 2019, który został ogłoszony „Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych” (International Year of the Periodic Table of Chemical Elements 2019 – IYPT2019).
Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły również podjęli inicjatywę z tej okazji. Efektem jest Układ Hugona. Nad tworzeniem układu czuwali uczniowie: Ania Kowal, Justyna Kołodziejczyk oraz Kacper Czyszczoń.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst
udostępnij