Wrocław pełen atrakcji !

 W dniach 20 – 22 kwietnia 2022r. 28 uczniów z klas 3c (25 uczniów), 2c i 1a uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Wrocławia dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę.

   Uczniowie poznawali historię, sztukę, architekturę i przyrodnicze atrakcje stolicy Dolnego Śląska.  Przemierzając ulice Wrocławia zwiedzali liczne zabytki zespołu historycznego centrum miasta m.in. Ostrów Tumski i Stare Miasto. Piękną lekcją historii była wizyta  w Muzeum Narodowym, gdzie uczniowie podziwiali Panoramę Racławicką. Następnie udali się do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, łączące walory edukacyjne z dobrą zabawą. 

   Drugi dzień rozpoczęli od spaceru na Wyspie Słodowej i Wyspie Piasek. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Hali Stulecia.

  Trzeci dzień wycieczki obfitował w atrakcje przyrodnicze, co dla uczniów, w większości z grupy biologiczno – chemicznej, było ogromną przyjemnością.  W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego podziwiali rozwijające się magnolie i poszukiwali wiosny. Następnie odwiedzili Zoo Wrocław i Afrykanarium – jedyne na świecie oceanarium, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie panoramy Wrocławia i okolic z punktu widokowego SKY TOWER, położonego blisko 200 metrów nad ziemią.

   Podczas wycieczki uczniowie wypoczywali w niezwykle klimatycznym Hotelu Notre Dame w centrum miasta.

  Przy realizacji przedsięwzięcia szkoła współpracowała z biurem turystycznym. Pozwoliło to w szybki i optymalny sposób zrealizować projekt. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu  sprawowała Pani Renata Bergant-Korzeniak i Pan Tomasz Kubik. Wycieczka została przeprowadzona zgodnie ze złożonym wnioskiem.

udostępnij