„Warszawa da się lubić…”

W dniach 6 – 8 grudnia 2021r. 49 uczniów z klas licealnych uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę. Uczniowie poznawali zabytki kultury i historii stolicy. Wędrówkę po Warszawie rozpoczęli od zwiedzania Stadionu Narodowego. Następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznali się z największą akcją zbrojną podziemia w czasie II wojny światowej. Dzięki multimedialnej ekspozycji puczuli atmosferę walczącej stolicy. W drugim dniu spacerując po Starym Mieście mogli zobaczyć Kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta. Dotarli do Barbakanu i  Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników walk. Duże wrażenie wywarła na uczniach wizyta na Zamku Królewskim. Dzięki profesjonalnej pracy przewodników poznali historię i bogactwo tego miejsca. Następnie wysłuchując opowieści przewodnika podziwiali szereg zabytkowych budowli na  Krakowskim Przedmieściu i wykonali pamiątkowe zdjęcie przed Pałacem Prezydenckim, Grobem Nieznanego Żołnierza oraz budynkiem Biblioteki Uniwersyteckiej. Intensywny dzień zwiedzania zakończyli w Centrum Nauki Kopernika. Trzeci dzień wycieczki rozpoczęli od zwiedzania Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podziwiali też ogrody i Pałac w Wilanowie. Przy realizacji przedsięwzięcia szkoła współpracowała z biurem turystycznym. Pozwoliło to w szybki i optymalny sposób zrealizować projekt. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu  sprawowały Panie Katarzyna Jurek, Barbara Kasza i Renata Bergant-Korzeniak.

udostępnij