VII Festiwal Piosenki i Anegdoty 2005/2006

Dnia 21 marca 2006r. już po raz siódmy świętowaliśmy Dzień Wagarowicza uczestnicząc w Festiwalu Piosenki i Anegdoty Szkolnej. W tym roku walka o pierwsze miejsce (czyli dofinansowanie wycieczki klasowej) była szczególnie zacięta. Do festiwalu zgłosiło się 10 klas i wszystkie były bardzo dobrze przygotowane. Pojawił się kabaret polityczny, taniec z gwiazdami i mnóstwo szkolnych anegdotek. Szczególnie napracowała się klasa 2b, która oprócz ciekawego programu przygotowała również bardzo atrakcyjną ale i pracochłonną scenografię – w sumie zapracowała na specjalne wyróżnienie jury.

W tym roku oceniali: wicedyrektor K. Kudzia, M. Stankiewicz, A. Bala, J. Lasa, P. Kłoda. Główną nagrodę zdobyła klasa 1a (wych. A. Sala) i wspólne drugie miejsce klasy 1d (wych. J. Jeziorski) oraz 2c (wych. J. Kania). Wyłoniono największy talent aktorski – został nim Jakub Surówka z klasy 2c za nieprawdopodobne odegranie prof. K. Małysy, a najciekawszą postacią wśród śpiewających był Szymon Sobinek z klasy 1b. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawili i nawet przegrani spokojnie czekają na następny festiwal.