Teatralny Dzień Nauczyciela

Jak to dobrze, że bywają sprzyjające okoliczności.

 

I to właśnie przydarzyło się naszej jordanowskiej wszechnicy. W październiku nasze liceum świętowało swoje dziewięćdziesięciolecie – doskonały  pretekst do przygotowania świetnego widowiska, jakim był spektakl „Nieoczekiwany koniec lata” . Pomysł oryginalny i wymagający sporo odwagi. Ale tych dwóch cech z pewnością nie brakuje reżyserce p. Magdalenie Stankiewicz i uczniom, którzy z nią współpracowali. Teksty Jeremiego Przybory i Grzegorza Wasowskiego w oprawie muzycznej przygotowanej przez p. Ksenię Miśkiewicz i pośród  pięknych dekoracji p.Jacka Lasy stworzyły niezwykły spektakl o niespodziewanym końcu lata, o Starszych Panach,  Kuszelasie i jego znajomych , o paradoksie miłości, o Wdówce, Jesiennej Dziewczynie, Niedużym i Sporym, Ślusarzu i Trucicielu i innych też 🙂

Zaznaczyć trzeba, że było  to przedstawienie wymagające sporo od widzów. Wysublimowane poczucie humoru, otwartość na paradoks i specyficzne pojęcie żartu to w dzisiejszym hałaśliwym świecie rzadkość. Ale także dlatego warto było to zobaczyć! ( Dla przypomnienia dorzucamy kilka zdjęć.) Zabawa była znakomita. Gratulujemy i …czekamy na więcej, bo talentów, jak się przekonaliśmy, w naszej szkole nie brakuje!

Fotorelacja

« z 2 »
udostępnij