„Bądź świadomy – tematyka związana z zagrożeniem używania dopalaczy”

8 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się debata społeczna „Bądź świadomy – tematyka związana z zagrożeniem używania dopalaczy”zorganizowana przez Komisariat Policji w Jordanowie wspólnie z Zespołem Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. W debacie wzięli udział: Komendant Komisariatu Policji w Jordanowie – Podinspektor Janusz Dyduch, Podkomisarz Mirosław Szczurek, przedstawicielka Powiatowej Stancji Sanitarno – Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej – Pani Weronika Strączek, przedstawiciele Miasta Jordanów, Gminy Jordanów, Gminy Bystra – Sidzina oraz nauczyciele naszej szkoły. 
Komendant Komisariatu Policji w Jordanowie przedstawił prezentację dotyczącą następujących problemów:

– definicja dopalaczy,

– rodzaje dopalaczy i ich działanie,

– symptomy zażywania, skutki i zagrożenia,

– statystyka spraw „narkotykowych” w powiecie suskim,

– właściwe reakcje w przypadku zetknięcia się z używaniem dopalaczy przez młodzież.

Pani Weronika Strączek przedstawiła problem epidemiologii przypadków zatruć nowymi substancjami psychoaktywnymi oraz działalność profilaktyczną Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej.

udostępnij