zawód jeździec 2016 – 2018

Pierwsze efekty nauki w nowym zawodzie

W dniu 4 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jeździeckie w Ośrodku Jazdy Konnej Bór Toporzysko, gdzie ma zajęcia klasa jeździecka. Po pokazie umiejętności jazdy konnej odbyły się zawody skoków przez przeszkody w kilku kategoriach wysokości przeszkód. Dziewczyny z Kołłątaja wykazały się sporymi umiejętnościami, niektóre z nich skakały na koniach przeszkody ustawione na wysokości 90 cm! Hubertus zakończył się tradycyjnym poszukiwaniem ukrytego w lesie ogona lisa. Konie zostały udekorowane kotylionami a wyróżniające się w zawodach zawodniczki otrzymały puchary oraz pamiątkowe kubki. Nie zabrakło także tradycyjnych myśliwskich potraw i pieczenia kiełbas przy ognisku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego pokazu ujeżdżania.

« z 3 »

 

Zawód jeździec. Kwalifikacja R.27. Jeździectwo i trening koni

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie jeździec powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) wykonywanie czynności związanych z chowem i użytkowaniem koni;
2) przygotowywanie koni do użytkowania sportowego, wyścigowego, rekreacyjnegoterapeutycznego;
3) wykonywanie czynności związanych z treningiem koni sportowych, wyścigowych, rekreacyjnych i terapeutycznych;
4) obsługiwanie urządzeń związanych użytkowaniem i treningiem koni;
5) prowadzenie i obsługa ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami).

Praktyka zawodowa oraz zajęcia teoretyczne zawodowe odbywają się w Stadninie „Bór” w Toporzysku natomiast kształcenie ogólne w naszej szkole.