Zagłosuj na „Miasto robotów”

Pierwsza część konkursu Projekt z klasą została zakończona. Dziękujemy za każdy oddany głos, za każde udostępnienie naszego projektu. Niestety nie udało się zdobyć grantu na zakup robota.

Jednak to dopiero początek konkursu, który będzie trwał do 14 stycznia 2019 r. Wtedy Jury konkursu przyzna 20 grantów dla najciekawszych projektów ze szkół ponadpodstawowych. Oceni też zaangażowanie uczniów w mediach społecznościowych, czy udało się wyjść z projektem poza szkołę. Dlatego tak ważny był udział w głosowaniu na nasz projekt oraz jego udostępnianie w Internecie.

Zatem przystępujemy do drugiej rundy, która polegać będzie na wykonaniu kilku zadań programistycznych, oraz zaprezentowaniu tych zadań na naszym robocie mbot, który już ma w dużej części zrobioną arenę do pokazów.

Zapraszamy do wykonania zadań nie tylko uczniów realizujących projekt w naszej szkole, ale również tych którzy interesują się robotyką oraz oczywiście naszych nauczycieli. Każdy kto wykona zadania, oraz zaprezentuje swój pokaz na naszym robocie otrzyma certyfikat z podstaw robotyki. Wypełnione karty należy oddać do 10 stycznia 2019r.

Kartę pracy pdf można pobrać tutaj: kartaPracyProjektzklasa

Kartę pracy word można pobrać tutaj: kartaPracyProjektzKlasa

Przykład prawidłowo wypełnionej karty pracy można pobrać tutaj: przykladoweRozwiazaniezadania

UWAGA! Każdy kto dostarczy do 10 stycznia 2019 r. zrobione zadania z karty pracy, oraz wykona pokaz zaprogramowanego robota otrzyma specjalny certyfikat:

dyplom

r1
głosowanie2

Miasto robotów zdobyło 3 miejsce w głosowaniu internautów w kategorii informatyka:-)

 


Uczniowie z klasy 1c w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja biorą udział w projekcie „Miasto robotów”. Projekt został zgłoszony z przedmiotu informatyka. Celem projektu jest promowanie i wdrożenie robotyki do zajęć informatyki w naszej szkole. Pomóż nam zdobyć grant na zakup edukacyjnych robotów głosując na nasz projekt. Głosowanie internetowe trwa od 3 do 13 grudnia. Można oddać dziennie jeden głos. Dziękujemy za wsparcie:-)

Strona z naszym projektem: https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa9/projekt/1596

Trzeba wypełnić formularz podając imię i nazwisko oraz email (numer telefonu nie jest konieczny) Następnie potwierdzić głos na swojej poczcie.

Zachęcamy również do promowania naszego projektu w Internecie np. na Facebooku, wystarczy udostępnić nasz projekt za pomocą przycisku Facebook na dole strony.

mr

Z okazji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości zaprogramowaliśmy naszego robota mbot do zagrania utworu Przybyli ułani pod okienko. Mam nadzieję że was to zainspiruje do zakodowania na robota własnych melodii.

projektzklasa projektzklasa5 projektzklasa7 projektzklasa10

udostępnij