X Konkurs Recytatorski

W dniu 22 marca 2019r. w Zespole Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie  odbył się X Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych. Do konkursu przystąpiło 66 uczestników (30- j. niemiecki, 36 – j. angielski) z 16 szkół: z Toporzyska,  Naprawy, Grzechyni, Białki, Makowa Podhalańskiego, Chabówki, Łętowni, Krzczonowa, Żarnówki, Rdzawki, Skawy, Skomielnej Białej, Rokicin Podhalańskich, Sidziny i Spytkowic.

Konkurs jest objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, które ufundowało dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników. Jest też wspierany przez Goethe Institut w Krakowie.

 

Głównym sponsorem X konkursu jest PARK ROZRYWKI ENERGYLANDIA. Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca w obu kategoriach otrzymali zaproszenia do spędzenia jednego dnia w parku i korzystania ze wszystkich atrakcji bez ograniczeń!

energy

Sponsorem konkursu jest również PARK WODNY BANIA S.A., który przekazał 4 vouchery  na 3,5 godzinny wstęp do Strefy Zabawy i Relaksu.

termy

Dziękujemy sponsorom za przekazane nagrody!

Jury w składzie: mgr Maria Twardowska – Adaszek, mgr Marzena Lańczyk  mgr Aneta Strączek, mgr Magdalena Matejko – Bury, Malcolm Robinson (native speaker), Bartosz Budziak przyznało następujące miejsca:

Język niemiecki:

I miejsce –  Małgorzata Błażyczek – Żarnówka

II  miejsce – Marcelina Kubańska – Maków Podhalański

III  miejsce –  Julia Zając – Chabówka

Wyróżnienie:  Anna Mirek – Naprawa

Wyróżnienie:  Wiktoria Wójciak – Chabówka

Język angielski:

I miejsce –  Justyna Sołtys – Skawa

II  miejsce –  Kornel Kufel – Toporzysko

III  miejsce –  Justyna Pieczara – Grzechynia

Wyróżnienie:  Karolina Szczurek – Białka

Wyróżnienie:  Emilia Kowalcze – Chabówka

Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Wicedyrektor Krystyna Kudzia.

Dziękujemy za udział w konkursie i dziesięcioletnią współpracę w realizacji tego projektu.

Katarzyna Jurek

udostępnij