Wizyta przygotowawcza w ramach programu Erasmus+

W terminie 5 – 8 czerwca p. vice dyrektor Krystyna Kudzia oraz p. Ewa Kardaś nauczyciel/ opiekun młodzieży podczas wyjazdu na praktyki w roli przedstawicieli Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie udały się do Hiszpanii w celu dopracowania szczegółów realizacji praktyki zawodowej uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach projektu „Ole Kołłątaj na podbój Europy” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Na miejscu spotkały się z p. Anną Małochą – koordynatorem euroMind – międzynarodowej organizacji szkoleniowo-edukacyjno-doradczej działającej  w Andaluzji, współpracującej z naszą szkołą w realizacji projektu. W ramach wizyty panie  odwiedziły firmy przyjmujące praktykantów euroMind na praktyki w Maladze, poznały przyszłych pracodawców uczniów oraz poznały warunki zakwaterowania uczniów. Wspólnie z koordynatorem euroMind doprecyzowany został program kulturowy uczniów w tym; program wycieczek do Sevilli, Corddoby, warsztaty, kurs j. hiszpańskiego, zasady upowszechniania i promocji projektu. Grupa uczniów wyjedzie na praktyki już 6 lipca 2019r.

Malaga  – miejsce, w którym uczniowie odbędą praktyki zawodowe – to drugie co do wielkości miasto pięknej Andaluzji. Położona nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Jest jednym z najstarszych miast Europy, zamieszkane od VIII wieku p.n.e. Malaga słynie ze znanych mieszkańców. To właśnie tutaj urodził się malarz Pablo Picasso. Można zwiedzać jego rodzinny dom przy Plaza de la Merced – jednym z głównych placów miasta. Z Malagi pochodzi też inny artysta – hiszpański przystojniak Antonio Banderas. Trudno oderwać wzrok od miejskiej architektury. W  Parque de Málaga, w ponadstuletnim parku, w którym podczas upałów można odpocząć w cieniu subtropikalnej roślinności. Wartą obejrzenia w Maladze jest forteca La Alcazaba. Mająca 700 lat jest jedną z największych muzułmańskich budowli militarnych, jakie zachowały się w Hiszpanii. Prowadzi do niej brama Puerta del Christo (Drzwi Chrystusa), gdzie celebrowano pierwszą po zwycięstwie chrześcijan mszę. Na górze zaś był Castillo de Gibralfaro, zamek, z którego do dziś zachowały się jedynie baszty obronne. Stąd jest piękny widok na miasto i port.

Z pewnością pobyt w tym regionie przyniesie uczniom mnóstwo cennych

doświadczeń, korzyści i niezapomnianych wrażeń.

udostępnij