Tym razem Berlin :)

Jesień to tradycyjnie w Hugonie termin wycieczki zagranicznej. Tym razem wybraliśmy się do Berlina. Podczas pierwszego dnia, po drodze zwiedziliśmy Wrocław. Kolejny dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Na Wyspa Muzeów zwiedziliśmy Muzeum Pergamon, i Muzeum Egipskie w Berlinie. Podziwialiśmy Plac Poczdamski symbol zjednoczenia Niemiec, udaliśmy się do Muzeum Techniki Berlin. Wieczorem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed Brama Brandenburska oraz podziwialiśmy Berlin z tarasu widokowego Niemieckiego Parlamentu.

W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy miejsca związane z powojenną historią Berlina: Mur BerlińskiCheckpoint Charlie przejście graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim, zwiedziliśmy również Gedächtniskirche Kościół Pamięci i Aleksander Plac ze słynną wieżą telewizyjną.

udostępnij