TURBOLANDESKUNE w Hugonie!

Dnia 21.04.2023 r. Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadził etap regionalny VIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – AUSTRIA, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Trzyosobowe drużyny z 8 szkół ponadpodstawowych, reprezentujące szkoły z Jordanowa, Rabki – Zdroju, Suchej Beskidzkiej, Mszany Dolnej oraz Myślenic zmierzyły się w turnieju wiedzy o Austrii. Drużyny musiały przejść przez 12 rund pytań zawartych w prezentacji multimedialnej. Uroczystego otwarcia konkursu oraz wręczenia nagród i dyplomów dokonał Dyrektor Szkoły Pan Rafał Rapacz. Jury w składzie p. Katarzyna Jurek, p. Magdalena Pochopień oraz p. Małgorzata Glanowska – Kania przyznało: I miejsce – drużynie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkie w składzie: Antonina Hojda, Gabriela Janik, Anna Walaszek Opiekunowie: Magdalena Pochopień, Mateusz Talik Zwycięska drużyna reprezentuje Małopolskę w finale w Krakowie, dnia 4.06.2023. II miejsce – drużynie I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju w składzie: Zuzanna Migas, Natalia Worwa, Julia Matyasik Opiekun drużyny: Anna Stopińska III miejsce – drużynie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej w składzie: Paulina Kozyra, Gabriela Sater, Aleksandra Dawiec Opiekun drużyny: Monika Rapacz Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn za dostarczenie mocy pozytywnych wrażeń i świetną zabawę. W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie: Krzysztof, Maksymilian oraz Szymon. Nagrody zasponsorował po raz kolejny Bank Spółdzielczy w Jordanowie. Dyplomy oraz bufet zostały ufundowane przez Koło Jordanów PSNJN. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale konkursu oraz zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu oraz do obejrzenia fotorelacji. Koordynator regionalny konkursu Marzena Lańczyk Fotorelacja: Marzena Lańczyk.

udostępnij