Profilaktyka przeciw agresji

12 i 19XI 2015 r. uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących agresji i przemocy oraz szkodliwego wpływu substancji psychoaktywnych na organizm człowieka prowadzonych  przez p. Zbigniewa Nycza (Agencja Detektywistyczna ochrona osób i mienia Kania&Nycz sp.j)

„Policjant mówił nam o przemocy która najczęściej występuje w rodzinach. Dowiedziałam się też, że znajomi najczęściej w grupie dokuczają jednemu chłopakowi  to myślą, że są lepsi a wcale tak nie jest, a gdy idzie jeden chłopak z tej grupy znajomych i przechodzi obok tego chłopaka któremu dokuczali ucieka wzrokiem, obraca się czy też udaje że go nie widzi. Jeśli ten chłopak któremu grupa znajomych dokucza pójdzie np. do dyrektora po prostu mu to powiedzieć to wcale nie znaczy, że się poskarżył czy też się boi. Każdy ma prawo tak zrobić i to jest np. jego obrona.  Klaudia 1bwb”

„Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twojej stronie! Jeżeli doznajesz takiego zachowania, zawsze możesz wezwać Policję na interwencję, poinformować prokuraturę oraz zwrócić się o pomoc do podmiotu/organizacji realizujących działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Są to Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rodzinny i Nieletnich, pedagog szkolny, lekarze. Jeśli przemoc w rodzinie jest związana z nadużywaniem alkoholu, zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Szymon 1bwb”

udostępnij