Praktyki Malaga 2019

Uczniowie Branżowej Szkoły wzięli udział w praktykach w Hiszpanii w mieście Malaga. Praktyki były przeprowadzone w zawodach: fryzjer, mechanik samochodowy, stolarz, sprzedawca. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych praktyk.

Wypowiedzi uczniów biorących udział w praktykach:

Ania. Chciałabym pokazać jak wygląda u mnie praca jak i czas wolny. W pracy rozkładam towar, poprawiam rzeczy na sklepie, staram się doradzać klientom chodź nie zawsze mi to wychodzi ponieważ nie rozumiem za bardzo po hiszpańsku. Natomiast czas wolny to chyba najlepszy czas po pracy gdzie można odpocząć, załatwić swoje sprawy lub po prostu nic nie robić. Ja czas wolny spędzam na odpoczywaniu, zwiedzaniu, opalaniu się, czytaniu książki, słuchaniu muzyki.

Jakub. Podczas praktyki w zawodzie mechanik samochodowy miałem możliwość doskonalić swoje umiejętności w zakresie diagnostyki oraz naprawy samochodów osobowych. Nauczyłem się kilku nowych czynności związanych z  moim zawodem np. wymiana skrzyni biegów, klocków hamulcowych Udoskonaliłem też swoje umiejętności dotyczące wymiany opon filtrów i materiałów eksploatacyjnych. W czasie wolnym uczyłem się podstaw języka hiszpańskiego, uczestniczyłem w wycieczkach do Cordoby i Sewilli oraz brałem udział w rejsie statkiem. Pobyt tutaj pozwolił mi zaznajomić się z tradycjami i obyczajami Hiszpanii.

Marta. Z praktyk jestem zadowolona, jest tam mnóstwo pracowników którzy są dla nas bardzo mili. Mając praktyki w tym sklepie nigdy się nie nudziłam. Wykonywałam polecenia które zostały mi przydzielone np. Układanie ubrań, pakowanie pudełek specjalną taśmą aby nie uległy zniszczeniu, składam zabawkowe autka, wycinam różne potrzebne materiały, rozwożę towar na sklepie i go rozkładam

Natalia. Uważam że pobyt w Hiszpanii był nową przygodą i doświadczeniem w moim życiu. Pierwszy raz jadłam dania o których mogłam tylko śnić. Poznałam wielu ludzi z innym podejściem do życia, którzy nie przejmują się niczym i zawsze są uśmiechnięci od ucha do ucha.  Bardzo się cieszę że to właśnie ja mogłam wziąć w tym udział. Ten wyjazd nauczył mnie wiele i zdecydowanie pozostanie w mojej pamięci na dłużej.

Patrycja. Mój pobyt w Maladze dobiegł końca. Przez ten miesiąc dużo nauczyłam się na praktykach i zdobyłam nowe umiejętności. Miło spędziłam wolny czas zwiedzając różne miejsca w Maladze. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie rynku, na którym była przepiękna katedra o której dowiedziałam się paru ciekawostek. Oprócz czasu wolnego również uczęszczałam na kurs języka hiszpańskiego. Nauczyłam się paru podstawowych słówek, które się bardzo przydały na co dzień podczas pobytu. Miło spędziłam czas na tych zajęciach za sprawą przemiłej nauczycielki jaką jest pani Silvia. Bardzo dobrze będę wspominała pobyt w Hiszpanii.

Relacja fotograficzna:

« z 3 »

Realacje filmowe:

Więcej relacji na stronie InoHugonMalaga

udostępnij