OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 dla ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

logo

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Przed Wami najpiękniejsze 4 lata!
Gdzie w LICEUM!!!
Zapraszamy do nauki w nowoczesnej szkole z tradycjami!!!
Gwarantujemy solidne przekazanie wiedzy, zapewniające zdanie matury.
„Tylko w Hugonie – Matura na 100%”
a potem studiowanie na wybranej uczelni.
Przychodząc do naszej szkoły osiągniesz sukces i spełnisz swoje marzenia zaledwie w 4 lata.

Informacje wspólne dla wszystkich profili:

 • można wybrać dwa lub trzy przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym,
 • istnieje możliwość wyboru rozszerzeń niezależnie od klasy (grupy międzyoddziałowe),
 • dla chętnych – 5 godzin wychowania fizycznego,
 • możliwość udziału w programie POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów czyli w zagranicznej wymianie uczniów JORDANÓW (POLSKA) – MALAGA (HISZPANIA) (aplikacja na lata 2019/2020)Udział w projekcie jest bezpłatny.

KLASA I a – HUMANISTYCZNA

Rozszerzone przedmioty: język polski, język angielski.
Do wyboru: historia, wiedza o społeczeństwie.

Masz wrażliwość humanisty, dociekliwość filozofa lub wnikliwość dziennikarza?
Pragniesz kariery dziennikarza, reportera, redaktora, radiowca, filologa, tłumacza czy lektora?
Właśnie klasa humanistyczna spełni Twoje oczekiwania, ponieważ to tutaj zdobędziesz rzetelną wiedzę i potrzebne umiejętności, aby bez stresu studiować na najlepszych uczelniach, nie tylko humanistycznych!

Absolwenci klasy humanistycznej zdobywają indeksy na uniwersyteckich wydziałach: psychologii, socjologii, filologii obcych, filologii polskiej, lingwistyki stosowanej, stosunków międzynarodowych, historii, filozofii, kulturoznawstwa, dziennikarstwa, prawa i administracji, architektury.

hum

KLASA I b – MATEMATYCZNO – JĘZYKOWA

Rozszerzone przedmioty: matematyka, język angielski lub język niemiecki.
Do wyboru: geografia, informatyka, fizyka.

Interesuje Cię matematyka, lubisz rozwiązywać zadania i przeprowadzać logiczne rozważania? Jesteś kreatywny i przebojowy?
W ramach tej klasy oferujemy: 

 • wyjazdy na „Matematyczne Czwartki” w Instytucie Matematyki UJ oraz „Naukowe Czwartki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • przygotowanie młodzieży do Maratonu Matematycznego, Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, Kangura matematycznego,
 • wyjazdy studyjne w ramach Festiwalu Fizyki do Instytutu Fizyki UJ
 • możliwość uczestnictwa w Roku Zerowym z matematyki, chemii, fizyki na AGH,
 • zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie w Instytucie Matematyki i Informatyki UJ

Program tej klasy doskonale przygotowuje do studiów ekonomicznych i technicznych na politechnice i uniwersytecie, zwłaszcza na wydziałach: marketing i zarządzanie, stosunki międzynarodowe, filologia angielska, finanse i bankowość, public relations, ekonomia, administracja. Absolwenci mogą kontynuować z powodzeniem naukę także na innych kierunkach studiów, na których wymagana jest bardzo dobra znajomość matematyki i języka obcego m.in. automatyka, robotyka, informatyka, budownictwo, inżynieria środowiska i innych kierunkach technicznych.

mat1

KLASA I c – BIOLOGICZNO – CHEMICZNA

Rozszerzone przedmioty: biologia, chemia.
Do wyboru: język angielski, geografia.Przyszły ratowniku medyczny / rehabilitancie / lekarzu /analityku medyczny / trenerze personalny lubisz ruch i cenisz zdrowy styl życia? Interesujesz się biologią, chemią, osiągnięciami współczesnej medycyny czy ochroną środowiska? Wybierz tę klasę

W ramach tej klasy oferujemy:

 •  dla chętnych 5 godzin wychowania fizycznego tygodniowo,
 • zajęcia na basenie: nauka i doskonalenie pływania z elementami ratownictwa,
 • zajęcia z ratownictwa medycznego,
 • elementy masażu klasycznego,
 • przedmiot uzupełniający, łacina medyczna,
 • przygotowanie młodzieży do Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, Olimpiady biologicznej laboratoria z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim,
 • możliwość uczestnictwa w Roku Zerowym z chemii na AGH.

hum3

KLASA I d – PEDAGOGICZNO – PSYCHOLOGICZNA

Rozszerzone przedmioty: język angielski, biologia.
Do wyboru: język polski, wiedza o społeczeństwie

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, nie brakuje ci pozytywnej energii, jesteś osobą otwartą i empatyczną, potrafisz pracować nie tylko głową, ale także sercem i interesujesz się tematyką społeczną – zapraszamy do klasy pedagogiczno-psychologicznej.
To propozycja dla osób, które chcą:

 • zgłębiać tajemnice ludzkiego zachowania,
 • rozwijać umiejętności interpersonalne,
 • empatię i wrażliwość na potrzeby innych.

Wybór tego profilu zaowocuje przygotowaniem do podjęcia studiów na kierunkach takich jak: pedagogika,  psychologia,  resocjalizacja, socjologia itp. Można wybrać także dziedzinę wiedzy ściśle związaną z pedagogiką-np. logopedię.
Studia na w.w kierunkach dają szeroki wachlarz możliwości. Można pracować w tak atrakcyjnych zawodach jak: terapeuta, psycholog, pedagog, doradca zawodowy, nauczyciel itp.

Absolwenci kierunków pedagogicznych także doskonale radzą sobie na stanowiskach niezwiązanych z oświatą. Sprawdzają się tam, gdzie wymagane i cenione są umiejętności społeczne, organizacyjne, komunikatywność i kultura osobista. Możliwości jest zatem wiele.
Doświadczenie zdobyte w klasie o profilu pedagogiczno- psychologicznym może przydać się także w szkołach policealnych, przygotowujących do pracy w zawodach: asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki dziecięcej, pracownika socjalnego itp. Praktyka pokazuje, że są to zawody przyszłościowe, gdyż zatrudnienie w nich wzrasta zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

ped1c