Konkurs recytatorski poezji anglo – i niemieckojęzycznej

W dniu 2 marca 2020r. w naszej szkole  odbył się XI Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Konkurs  jest objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, które jest również fundatorem nagród. Upominki dla uczestników przesłał też  Instytut Goethego w Krakowie. Konkurs uświetniła swoją obecnością Pani Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Suskiego Czesława Madoń. Do konkursu zgłosiło się 50 uczniów (22 – j. niemiecki, 28 – j. angielski) klas szóstych,  siódmych i ósmych z 11 szkół podstawowych z: Jordanowa, Toporzyska, Spytkowic,  Naprawy, Grzechyni, Sidziny, Chabówki, Bystrej Podhalańskiej, Rabki Zdroju, Rdzawki, Skawy.

Jury w składzie:  mgr Marzena Lańczyk, mgr Magdalena Matejko – Bury, mgr Alina Zając, mgr Agnieszka Talip – Gałka i Bartosz Budziak przyznało następujące miejsca:

Język niemiecki:

I miejsce –  Oliwia Binkuś – Spytkowice

II  miejsce – Angelika Buksa – Chabówka

III  miejsce –  Magdalena Zaremba – Chabówka

Wyróżnienie:  Agata Macioł – Rabka Zdrój

Wyróżnienie:  Safija Kmera – Chabówka

 

 

Język angielski:

I miejsce –  Aleksandra Stolarczyk – Rdzawka

II  miejsce –  Anna Zagajska – Naprawa

III  miejsce –  Paulina Stanek – Spytkowice

Wyróżnienie:  Patrycja Potaczek – Rdzawka

Wyróżnienie:  Safija Kmera – Chabówka

 

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Wicedyrektor Aneta Strączek.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną- XII edycję konkursu w 2021.

 

Katarzyna Jurek

 

udostępnij