Koło języka niemieckiego

 

1. Olimpiada Języka Niemieckiego (trzy etapy)

2. Ogólnopolski Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND /listopad oraz
Ogólnopolski Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR /marzec
Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Każdy uczestnik konkursu jest jednocześnie uczestnikiem programu Łowimy Talenty.

3.Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (trzy etapy)

4. DNI JĘZYKÓW OBCYCH – konkurs szkolny
prezentacja poezji lub piosenki niemieckojęzycznej

5. Wettbewerb für das schönste deutsche Wort / Konkurs na najładniejsze niemieckie słowo na Deutsch ist cool: www.facebook.com/deutsch.marzenalanczyk

 plniem