Kolejny wyjazd klasy medycznej na warsztaty do PPWSZ w Nowym Targu

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu to uczelnia, w której dnia dzisiejszego (21.04.2016r.) odbył się Kurs Pierwszej Pomocy, zorganizowany przez studentów trzeciego roku ratownictwa medycznego dla uczniów naszej szkoły. Ściślej mówiąc, głównie dla osób będących na rozszerzonej biologii. Po jakże interesującym ratow1wykładzie przeszliśmy do praktyki, która okazała się nie być taka łatwa. W odpowiedniej sali nasi uczniowie brali udział w scenkach, w których musieli uratować nieprzytomną osobę. Jak sobie poradzić? Czy da się zachować zimną krew? Po dwóch dydaktycznych godzinach ćwiczeń, w których studenci kształcili nas, jak postępować w takich sytuacjach, możemy być pewni, że jesteśmy odpowiednio przygotowani. Warto zaznaczyć, że to już nasza trzecia wizyta w Szkole Wyższej w Nowym Targu i uczniowie nadal z chęcią jeżdżą na kursy.

udostępnij