Go to dent – profilaktyka próchnicy zębów

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w projekcie „Go to dent – profilaktyka próchnicy zębów”. Celem kampanii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodego pokolenia, a w szczególności szerzenie informacji na temat higieny jamy ustnej. Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach dotyczących profilaktyki próchnicy zębów. Poznali zasady dotyczące prawidłowego czyszczenia uzębienia oraz dowiedzieli się jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowa dieta i higiena jamy ustnej. Uczestnicy projektu mieli też możliwość uczestniczenia w bezpłatnych badaniach stomatologicznych (przegląd zębów), połączonych z indywidualnym instruktażem higieny jamy ustnej. Projekt „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” jest realizowany przez NZOZ Remedium Sp.o.o. (grupa LUX MED) oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.

udostępnij