Dzień Otwarty w HUGONIE

W dniu 19 kwietnia uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Gości przywitał Pan Dyrektor Rafał Rapacz, a następnie Samorząd Uczniowski przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/24 . Uczniowie klas 1c, 2a i 2b zachęcali młodszych kolegów do podjęcia nauki w Hugonie wykonując układy wokalno – taneczne do melodii przebojów ”Chocolate”, „Another Love” „Timber „ i „ Dancing Lasha tumbai”.

Po spotkaniu na hali Ósmoklasiści zostali podzieleni na grupy i w towarzystwie licealistów zwiedzali szkołę. Zatrzymywali się w 11 punktach, gdzie poznali szczegółowo ofertę edukacyjną klas: humanistycznej, matematycznej, biologiczno – chemicznej, pedagogiczno – psychologicznej i branżowej szkoły I stopnia. Uczestniczyli też w szybkim kursie ratownictwa medycznego, obejrzeli wystawę broni i mundurów, pokazy przedmiotów przyrodniczych, uzyskali informację o nauczanych językach obcych ( j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, j. łaciński) i zapoznali się z niezwykle bogatą ofertą wyjazdów zagranicznych w ramach programów Erasmus+. Uczniowie szkoły branżowej przygotowali poczęstunek serwując gościom m. in. Pastele de nata – portugalskie babeczki, które nauczyli się wypiekać podczas miesięcznych praktyk w Portugalii.

Dochodzą do nas informacje, że Dzień Otwarty w Hugonie” był wesoły, smaczny, taneczny a przede wszystkim pełen informacji.

 Wszystkich, którzy „przegapili” Dzień Otwarty w Hugonie, zapraszamy do indywidualnych wizyt w naszej szkole. U nas drzwi są zawsze otwarte!

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z Dnia Otwartego w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

udostępnij